اللهم العن الجبت و الطاغوت و ابنتیهما
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علی ذلک
ارسال توسط س.ع.م

پس از 14 قرن پیکر پاک حجر بن عدی سالم نمایان شد.

سندی دیگر بر جنایات وهابیت و سلفی ها و رسوایی و رو سیاهی بیشتر آنان

بقیه در ادامه مطلب...ادامه مطلب...
ارسال توسط س.ع.م

 

سؤال7

 

سرفصل : اعتراف علمای اهل سنت به اینکه آیه "انما ولیکم الله" در شأن امیرالمؤمنین علی علیه السلام است

*** 

متن سؤالمخالفین جواب بدهند: خودتان می دانید و علمایتان هم اعتراف کرده اند که آیه شریفه :  " انما ولیکم الله و رسوله و الذین آمنوا الذین یقیمون الصلاة و یؤتون الزکوة و هم راکعون"  بالصراحة اعلام می کند که ولی مؤمنین آن مؤمنی ست که در حال رکوع زکات به فقیر داده است و به با روایات متواتری که در کتب مسلمین آمده است مقصود از آن مؤمن علی بن ابی طالب علیه السلام است پس چرا با این حساب شما به دنبال عمر و ابابکر رفته اید؟ آیا این عین گمراهی نیست؟ تبعیت نکردن از فرامین الهی و نبوی چه عواقبی را به دنبال دارد؟

 

جویندگان حق برای دیدن مستند و ریز سؤال به ادامه مطلب بروند:

 ادامه مطلب...
ارسال توسط س.ع.م

سؤال8 

سرفصل :اقرار عمر و ابوبکر به برتری امیرالمؤمنین علی علیه السلام بر خودشان علماً و عملاً در کتب اهل سنت

 *** 

اما سؤال : اهل سنت جواب بدهند :  در کتب خودتان به تواتر اعتراف کرده اید که خلفایتان از امیرالمومنین علی علیه السلام پایین ترند و به اعتراف خود ابوبکر و عمر اگر امیرالمؤمنین نبود او هلاک می شدند و  آنها وابسته به حضرت علی  علیه السلام  بوده اند  . خلاصه آنکه عمر و ابوبکر به اعتراف خودتان و خلفایتان پایین تر و مرجوحند و  امیرالمومنین علی  علیه السلام راجح و افضل است. این جا دو اشکال وارد است:

1. تا وقتی ارجح است چرا از مرجوح که همان عمر و ابوبکرند تبعیت می کنید؟
2. چرا خلفایتان با آنکه میدانستند  امیرمومنان علی علیه السلام از آنها بالاتر است خلافت را غصب نموده  و چرا شما از چنین خلفایی تبعیت می کنید؟

جویندگان حق برای دیدن مفصل اشکال به ادامه مطلب بروند:ادامه مطلب...
ارسال توسط س.ع.م

سؤال9

فرار ابوبکر و عمر در جنگها

 

سؤال: اهل سنت جواب بدهند: مقایسه کنید شجاعت و دلاوری امیرالمؤمنین علی علیه السلام را با خلفای خودتان : خلفای شما در جنگ ها فرار می کردند و حتی در جنگ احزاب قصد داشتند رسول اکرم صلی الله علیه و آله را تحویل به دشمنان دهند اما با شجاعت امیرالمؤمنین علیه السلام و کشتن عمر بن عبدود اسلام و مسلمانان را نجات داد ولی خلیفه ی شما در جنگ احد خودش می گوید در جنگ احد به گفته خودش همچون بز کوهی فرار کردم اما مقتدا و پیشوای ما امام علی علیه السلام از پیغمبر دفاع می کرد و لشکر کفر را شکست می داد . آنها به خاطر جانشان فرار می کردند و امیرالمؤمنین علیه السلام به خاطر جان پیغمبر صلی الله علیه و آله و پیروزی اسلام می ایستاد. حال خودتان قضاوت کنید کدام افضلند؟ کدام شایستگی تبعیت و جانشینی بعد پیامبر را دارند؟ چرا چنین عمری که انقدر ترسو و فراری بوده تعریف می کنید  چنین فرد ترسویی لیاقت چنین صفاتی دارد؟

جویندگان حق برای مطالعه ی ریز و دقیق اشکال به ادامه مطلب بروند:ادامه مطلب...
ارسال توسط س.ع.م

سؤال10

افضلیت امیرالمؤمنین علی علیه السلام از جمیع صحابه در کتب مخالفین

 

 

اما سؤال: اهل سنت جواب بدهند: چرا با آنکه در کتب خودتان در جاهای مختلف و با احادیث صحیحة نقل کرده اید که ضربة علی یوم الخندق افضل من عبادة الثقلین که در این صورت به اعتراف شما  امیرالمؤمنین علی علیه السلام بعد از رسول خدا صلی الله علیه و آله افضل مخلوقات است پس به طریق اولی امیرالمؤمنین افضل از ابوبکر و عمر و مقدم بر آنها می باشد؟ ایها العقلا تبعیت از افضل صحیح است یا مفضول و سطح پایین؟

جویندگان حق برای دیدن اشکال به صورت مستند به ادامه مطلب بروند:ادامه مطلب...
ارسال توسط س.ع.م

سؤال11

امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب علیه السلام اولین مؤمن به رسول خدا صلی الله علیه و آله در کتب مخالفین

 

***

متن سؤال : مخالفین جواب بدهند:"یکی دیگر از فضائل امام علی علیه السلام سبقت او در ایمان به رسول الله صلی الله علیه و آله است . آیا کسی که سبقت در ایمان گرفته فضیلت بر دیگران ندارد ؟

 

جویندگان حق برای مطالعه تفصیلی اشکال به ادامه مطلب بروند:ادامه مطلب...
ارسال توسط س.ع.م

 سؤال12

رستگاری شیعه در کتب مخالفین

 

مخالفین جواب بدهند: به اعتراف علمای شما، امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام به همراه شیعیانش اهل بهشتند پس شما چگونه بر مذهب باطلتان باقی هستید در حالی که حق مشخص شده است؟ خداوند در قرآن میفرماید کسانی کتمان حق کنند جز جهنم نصیبی ندارند و خدا با آنان سخن نگوید و از پلیدی پاک نگردند و عذابی دردناک در پیش دارند. با توجه به این روایات علمای شما حق را از شما کتمان نکرده اند؟

مستند در ادامه مطلب...ادامه مطلب...
ارسال توسط س.ع.م

  سؤال13

"آیة الولایة" در شأن کیست ؟

 

متن سؤال: اگر خدای متعال در آیه ی شریفه ی ولایت "إنما ولیکم الله و رسوله و الذین آمنوا ..." به اعتراف علمای اهل سنت منظور از الذین آمنوا علی بن ابی طالب علیه السلام است و معنای مولا همان اولی به مؤمنین و سرپرست آنهاست چگونه ابوبکر و عمر و عثمان را مقدم بر امیرمؤمنان علی بن ابی طالب علیه السلام نموده اند ؟

***

جویندگان حق برای دیدن مفصل اشکال و منابع به ادامه ی مطلب بروند:ادامه مطلب...
ارسال توسط س.ع.م

سوال15

حدیث منزلة در کتب عامة

 

 

اهل سنت جواب بدهندرسول اکرم صلی الله علیه و آله   که : ما ینطق عن الهوی ان هو الا وحی یوحی می باشد فرموده به اعتراف علمای خودتان که  امیرالمومنین علی    علیه السلام  نسبت به من به منزله ی هارون به موسی است همانند خلافت و وزارت و اخوت و جانشینی و... . وقتی پیغمبر وزیر و جانشین خودش را معلوم نموده پس شما چرا دنبال فرد دیگری می روید؟

جویندگان حق برای دیدن مفصل سوال به ادامه ی مطلب بروند:

 


 

 ادامه مطلب...
ارسال توسط س.ع.م

صفحه قبل 1 2 3 4 5 صفحه بعد

آرشیو مطالب
پيوند هاي روزانه
امکانات جانبی

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

<-PollName->

<-PollItems->

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 271
بازدید دیروز : 204
بازدید هفته : 979
بازدید ماه : 475
بازدید کل : 22180
تعداد مطالب : 168
تعداد نظرات : 0
تعداد آنلاین : 1