اللهم العن الجبت و الطاغوت و ابنتیهما
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علی ذلک

نمونه ی کوچکی از سؤالات بی پاسخ شیعیان از اهل سنت

***

آیا صحیح است که می گویند یار غار حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم ابن ابی بکر، عبد الله بن ابی بکر بن اریقط همان راهنما و دلیل پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله بوده و نه ابوبکر ؟

"البدایة و النهایة ج3 ص176"

جویندگان حقیقت برای مطالعه مفصل جواب به ادامه مطلب بروند:ادامه مطلب...
ارسال توسط س.ع.م

 سر فصل سؤال5:

 هجوم به خانه ی وحی و به زور بودن بیعت امیرالمؤمنین علی علیه السلامبا ابوبکر و ماجرای سقط جنین حضرت زهرا سلام الله علیها به اعتراف علمای اهل سنت

(علمای شیعة : امیرالمؤمنین علیه السلام هیچگاه بیعت نکرد .)

***

 سؤال : اهل سنت جواب بدهند : شما معترفید در کتاب هایتان 1. بیعت امیرالمومنین علی علیه السلام با ابوبکر به زور و اجبار بوده ( البته نظر شیعه آن است که حضرت هیچگاه بیعت نکرد ) پس چرا می گویید که ابوبکر با اجماع صحابه خلیفه شد ؟ آیا امیرالمومنین علیه السلام نفس پیغمبر صلی الله علیه و اله نبود ؟ آیا نظر او نزد مسلمانان مهم نبوده ؟دلیل مخالفت او چه بوده ؟جز آنکه دلش برای اسلام می سوخته همچنان که پیغمبر اکرم صلی الله علیه و اله نیز دلش برای اسلام می سوخت که برای آینده اسلام امیرالمؤمنین علیه السلام را به عنوان جانشین بعد از خود معرفی نموده ؟ 2. در کتاب هایتان معترفید که عمر تهدید کرد که خانه ی حضرت زهرا سلام الله علیها همان خانه ی وحی را به آتش می کشد و این کار را کرد . و این همان خانه ایست که بدون اجازه کسی حق ورود در آن را نداشت آن !خانه ای که حتی خود  رسول خدا صلی الله علیه و الهبدون اذن داخل نمی شد و همیشه هنگامی که به آن می رسید می گفت انما یرید الله لیذهب عنکم الرجس اهل البیت و یطهرکم تطهیرا .پس چگونه عمر به این خانه حمله برد و این درب را آتش زد و اهل خانه را به سوزانیدن تهدید نمود 3. شما در کتاب هایتان معترفید که عمر ، حضرت زهرا سلام الله علیها را زد و بین در و دیوار قرار داد و محسنش را سقط نمود سؤال اینجاست آیا شما در اصح کتب خود حدیث نقل نکرده اید که پیغمبر صلی الله علیه و آله فرمود : "هر که فاطمة را بیازارد مرا آزرده است ؟" پس چرا از کسی تبعیت می کنید که حضرت زهرا سلام الله علیها را آزرد که همان آزار پیغمبر و خداست  ؟ اگر چنین است پس چرا پیرو کسی هستید که دشمن پیغمبر واهلبیت علیهم السلام است.

مستند سؤال در ادامه مطلب...ادامه مطلب...
ارسال توسط س.ع.م

 

سؤال7

 

سرفصل : اعتراف علمای اهل سنت به اینکه آیه "انما ولیکم الله" در شأن امیرالمؤمنین علی علیه السلام است

*** 

متن سؤالمخالفین جواب بدهند: خودتان می دانید و علمایتان هم اعتراف کرده اند که آیه شریفه :  " انما ولیکم الله و رسوله و الذین آمنوا الذین یقیمون الصلاة و یؤتون الزکوة و هم راکعون"  بالصراحة اعلام می کند که ولی مؤمنین آن مؤمنی ست که در حال رکوع زکات به فقیر داده است و به با روایات متواتری که در کتب مسلمین آمده است مقصود از آن مؤمن علی بن ابی طالب علیه السلام است پس چرا با این حساب شما به دنبال عمر و ابابکر رفته اید؟ آیا این عین گمراهی نیست؟ تبعیت نکردن از فرامین الهی و نبوی چه عواقبی را به دنبال دارد؟

 

جویندگان حق برای دیدن مستند و ریز سؤال به ادامه مطلب بروند:

 ادامه مطلب...
ارسال توسط س.ع.م

سؤال8 

سرفصل :اقرار عمر و ابوبکر به برتری امیرالمؤمنین علی علیه السلام بر خودشان علماً و عملاً در کتب اهل سنت

 *** 

اما سؤال : اهل سنت جواب بدهند :  در کتب خودتان به تواتر اعتراف کرده اید که خلفایتان از امیرالمومنین علی علیه السلام پایین ترند و به اعتراف خود ابوبکر و عمر اگر امیرالمؤمنین نبود او هلاک می شدند و  آنها وابسته به حضرت علی  علیه السلام  بوده اند  . خلاصه آنکه عمر و ابوبکر به اعتراف خودتان و خلفایتان پایین تر و مرجوحند و  امیرالمومنین علی  علیه السلام راجح و افضل است. این جا دو اشکال وارد است:

1. تا وقتی ارجح است چرا از مرجوح که همان عمر و ابوبکرند تبعیت می کنید؟
2. چرا خلفایتان با آنکه میدانستند  امیرمومنان علی علیه السلام از آنها بالاتر است خلافت را غصب نموده  و چرا شما از چنین خلفایی تبعیت می کنید؟

جویندگان حق برای دیدن مفصل اشکال به ادامه مطلب بروند:ادامه مطلب...
ارسال توسط س.ع.م

سؤال9

فرار ابوبکر و عمر در جنگها

 

سؤال: اهل سنت جواب بدهند: مقایسه کنید شجاعت و دلاوری امیرالمؤمنین علی علیه السلام را با خلفای خودتان : خلفای شما در جنگ ها فرار می کردند و حتی در جنگ احزاب قصد داشتند رسول اکرم صلی الله علیه و آله را تحویل به دشمنان دهند اما با شجاعت امیرالمؤمنین علیه السلام و کشتن عمر بن عبدود اسلام و مسلمانان را نجات داد ولی خلیفه ی شما در جنگ احد خودش می گوید در جنگ احد به گفته خودش همچون بز کوهی فرار کردم اما مقتدا و پیشوای ما امام علی علیه السلام از پیغمبر دفاع می کرد و لشکر کفر را شکست می داد . آنها به خاطر جانشان فرار می کردند و امیرالمؤمنین علیه السلام به خاطر جان پیغمبر صلی الله علیه و آله و پیروزی اسلام می ایستاد. حال خودتان قضاوت کنید کدام افضلند؟ کدام شایستگی تبعیت و جانشینی بعد پیامبر را دارند؟ چرا چنین عمری که انقدر ترسو و فراری بوده تعریف می کنید  چنین فرد ترسویی لیاقت چنین صفاتی دارد؟

جویندگان حق برای مطالعه ی ریز و دقیق اشکال به ادامه مطلب بروند:ادامه مطلب...
ارسال توسط س.ع.م

سؤال10

افضلیت امیرالمؤمنین علی علیه السلام از جمیع صحابه در کتب مخالفین

 

 

اما سؤال: اهل سنت جواب بدهند: چرا با آنکه در کتب خودتان در جاهای مختلف و با احادیث صحیحة نقل کرده اید که ضربة علی یوم الخندق افضل من عبادة الثقلین که در این صورت به اعتراف شما  امیرالمؤمنین علی علیه السلام بعد از رسول خدا صلی الله علیه و آله افضل مخلوقات است پس به طریق اولی امیرالمؤمنین افضل از ابوبکر و عمر و مقدم بر آنها می باشد؟ ایها العقلا تبعیت از افضل صحیح است یا مفضول و سطح پایین؟

جویندگان حق برای دیدن اشکال به صورت مستند به ادامه مطلب بروند:ادامه مطلب...
ارسال توسط س.ع.م

سؤال11

امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب علیه السلام اولین مؤمن به رسول خدا صلی الله علیه و آله در کتب مخالفین

 

***

متن سؤال : مخالفین جواب بدهند:"یکی دیگر از فضائل امام علی علیه السلام سبقت او در ایمان به رسول الله صلی الله علیه و آله است . آیا کسی که سبقت در ایمان گرفته فضیلت بر دیگران ندارد ؟

 

جویندگان حق برای مطالعه تفصیلی اشکال به ادامه مطلب بروند:ادامه مطلب...
ارسال توسط س.ع.م

 سؤال12

رستگاری شیعه در کتب مخالفین

 

مخالفین جواب بدهند: به اعتراف علمای شما، امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام به همراه شیعیانش اهل بهشتند پس شما چگونه بر مذهب باطلتان باقی هستید در حالی که حق مشخص شده است؟ خداوند در قرآن میفرماید کسانی کتمان حق کنند جز جهنم نصیبی ندارند و خدا با آنان سخن نگوید و از پلیدی پاک نگردند و عذابی دردناک در پیش دارند. با توجه به این روایات علمای شما حق را از شما کتمان نکرده اند؟

مستند در ادامه مطلب...ادامه مطلب...
ارسال توسط س.ع.م

  سؤال13

"آیة الولایة" در شأن کیست ؟

 

متن سؤال: اگر خدای متعال در آیه ی شریفه ی ولایت "إنما ولیکم الله و رسوله و الذین آمنوا ..." به اعتراف علمای اهل سنت منظور از الذین آمنوا علی بن ابی طالب علیه السلام است و معنای مولا همان اولی به مؤمنین و سرپرست آنهاست چگونه ابوبکر و عمر و عثمان را مقدم بر امیرمؤمنان علی بن ابی طالب علیه السلام نموده اند ؟

***

جویندگان حق برای دیدن مفصل اشکال و منابع به ادامه ی مطلب بروند:ادامه مطلب...
ارسال توسط س.ع.م

سؤال14

بعض خرافات صحیحین

 

 

مخالفین جواب مرا بدهند: 1. اگر اسم کتاب بخاری و مسلم صحیحین است و آنها در نقل احادیث احتیاط میکرده اند و احادیث مجعول و مشکوک را نقل نمیکرده اند چطور از رواتی همچون ابوهریره جاعل معلوم الحال نقل حدیث میکنند؟ 2. چطور به انبیا الهی تهمت ها و نسبت های ناروا میدهید ؟ آیا کتبی که چنین احادیثی نقل کنند صحیحند؟ 3. آیا هدف شما از خدشه دار کردن چهره ی انبیا. درست کردن اشتبهات و کفر عمر و ابابکر و خلفای دیگرتان نیست؟ 4. شما چطور از رسلی که خودشان گنه کارند و به دستورات الهی عمل نمیکنند تبعیت میکنید ؟ آیا شما احتمال نمی دهید که در رساندن پیام الهی کم و کاستی داشته باشند یا اصلا رسول نباشند و دروغ بگویند چون گنهکارند.؟ 5. آیا شما کافر نیستید که خاتم الانبیا و دیگر پیامبران را نسبت ناروا میدهید؟

جویندگان حق برای دیدن مفصل و مستدل سوال به ادامه مطلب بروند:ادامه مطلب...
ارسال توسط س.ع.م

صفحه قبل 1 2 صفحه بعد

آرشیو مطالب
پيوند هاي روزانه
امکانات جانبی

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

<-PollName->

<-PollItems->

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 8
بازدید دیروز : 277
بازدید هفته : 993
بازدید ماه : 489
بازدید کل : 22194
تعداد مطالب : 168
تعداد نظرات : 0
تعداد آنلاین : 1